Škola v přírodě Benecko – týden plný zážitků. Letošní škola v přírodě utekla jako voda. Od pondělí 18. 5. do pátku 22. 5. jsme společně objevovali krásy Krkonoš, užívali si pobyt na čerstvém vzduchu a sbírali zážitky, na které budeme dlouho vzpomínat. Cestou do Benecka jsme se zastavili na prohlídku Bozkovských dolomitových jeskyní. Děti obdivovaly podzemní výzdobu i známé jezírko s křišťálově čistou vodou. Po příjezdu na chalupu nás čekalo ubytování a následně prozkoumávání nejbližšího okolí, které se stalo naším dočasným domovem. Dopoledne jsme se vydali na prohlídku Benecka. Děti si nakoupily pohledy, které večer s nadšením napsaly rodičům. Odpoledne nás čekala bojovka u chalupy – plnění úkolů, sportovní výzvy a spousta týmové spolupráce. Ve středu odpoledne jsme si vyšlápli na rozhlednu Žalý. Odměnou za výstup byl nádherný výhled na celé okolí Krkonoš. Děti si užily nejen samotnou cestu, ale i možnost vidět krajinu z úplně jiné perspektivy. Čtvrteční program patřil Vrchlabí a Krkonošskému muzeu. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o přírodě, historii i životě v horách. Expozice je zaujala natolik, že padlo mnoho zvídavých dotazů. A než jsme se nadáli, byl tu pátek a s ním cesta zpět domů. Týden plný dobrodružství utekl neuvěřitelně rychle, ale odvážíme si spoustu krásných vzpomínek. Podívejte se do galerie na fotky.